logo

Rafineria Gdańska zajęła 9. pozycję w tegorocznej edycji rankingu "Złota 100 Pomorza" czyli zestawienia największych pomorskich firm. Organizatorem konkursu był Dziennik Bałtycki. Ranking został przygotowany w oparciu o dane finansowe za 2022 rok, opracowane przez Dun & Bradstreet - renomowaną firmę zajmującą się analizami finansowymi, działającą na rynku od ponad 200 lat. 

Biznes

To właśnie rok 2022 przyniósł wiele zmian związanych m.in. z odbiciem gospodarki po pandemii jak i wynikających konsolidacji i fuzji. Rafineria w Gdańsku jako jeden z największych pracodawców na Pomorzu, ambitnie buduje swoją pozycję w regionie.

- Wyniki rankingu pokazują, że Rafineria Gdańska nieustannie buduje swoją pozycję na Pomorzu. Cieszymy się, że zajęliśmy miejsce w pierwszej dziesiątce konkursu. Jest to niemała nobilitacja również dla naszych pracowników, którzy także przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji - mówi Angelica Pegani, Szef Biura Komunikacji i Rzecznik Prasowy w Rafineria Gdańska Sp. z o.o.

Wśród największych firm Pomorza za 2022 rok znalazły się m.in.: Grupa Kapitałowa Energa, Grupa Kapitałowa LPP S.A., Grupa Ergo Hestia. Zebrane na potrzeby Dziennika Bałtyckiego twarde dane finansowe, największych pod względem przychodów firm w poszczególnych regionach pokazały, że te największe i najbardziej znaczące dla polskiej gospodarki mają solidną pozycję finansową. – podali organizatorzy rankingu „Złota 100 Pomorza”.

Biuro Komunikacji
Rafineria Gdańska Sp. z o.o.