logo

Rafineria Gdańska wspiera wiele lokalnych inicjatyw na Pomorzu. W ostatnim czasie rafineria dofinansowała kwotą 20 tys. zł. organizowany przez Fundację „Obudź Nadzieję” wyjazd podczas ferii zimowych, podopiecznych z gdańskich domów dziecka. Obóz zimowy zaplanowany został w Murzasichle koło Zakopanego. 

CSR

Jest to cenna inicjatywa ponieważ przyczyni się do integracji dzieci i młodzieży, pokaże także możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Podopieczni będą mieli okazję nauczyć się jazdy na nartach czy skorzystać z basenów termalnych. 

Fundacja Obudź Nadzieję to organizacja non-profit, oddana pomocy dzieciom z trudnych środowisk oraz wspieraniu instytucji dbających o dobro najmłodszych. Jej misja obejmuje wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, propagowanie sportu jako narzędzia rozwoju osobistego, a także aktywną pomoc społeczności lokalnej. Fundacja realizuje szereg projektów i akcji takich jak:

Działania na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży
Fundacja aktywnie angażuje się w rozwój fizyczny i umysłowy dzieci i młodzieży poprzez organizację zawodów, turniejów oraz obozów sportowych. Stawiamy na równość edukacyjną, oferując stypendia, korepetycje i kursy dokształcające dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Podnoszenie znaczenia sportu w rozwoju młodego człowieka
Sport jest nieodłączną częścią naszej działalności, ponieważ kształtuje nawyki, umiejętności, oraz sprzyja rozwojowi osobniczemu. Poprzez inicjatywy sportowe dążymy do budowania zdrowych relacji społecznych, wzmacniania tożsamości, oraz prewencji działań przestępczych i używania substancji psychoaktywnych.

Wsparcie dla rodzin i społeczności lokalnej
Działalność fundacji nie ogranicza się jedynie do obszaru sportowego. Angażuje się również w pomoc dla biednych dzieci, prowadząc dom sąsiedzki, klub kibiców Niepełnosprawnych LG, dom samotnej matki na Orunii oraz oferując mieszkania wspomagane dla byłych wychowanków domów dziecka. Wspiera również seniorów i osoby niepełnosprawne, dbając o ich integrację z lokalną społecznością.

Budowanie zaangażowania społeczności
Fundacja Obudź Nadzieję opiera swoją działalność na współpracy z lokalną społecznością. Wspólnie tworzymy miejsce, gdzie każde dziecko ma szansę na wsparcie, rozwój i odkrywanie swojego potencjału.

Fundacja Obudź Nadzieję od 14 lat dba o dobro podopiecznych z Gdańskich Domów dla Dzieci. Co roku organizujemy dla nich obozy zimowe i letnie w Zakopanem i Przywidzu. Natomiast w ciągu roku szkolnego prowadzimy zajęcia sportowe. Cały czas prężnie działamy i poszerzamy nasze horyzonty i pragniemy nieść pomoc, dobro i uśmiech dalej i skierować ją w stronę naszych sąsiadów. – mówi Krzysztof Brede, Przewodniczący Rady Fundacji.

Rafineria Gdańska pomaga i angażuje się w inicjatywy lokalne, w szczególności te, skierowane do najmłodszych. Realizując politykę CSR, zakład w Gdańsku chce wspierać tego typu inicjatywy w przyszłości.

Biuro Komunikacji
Rafineria Gdańska Sp. z o.o.