logo

Jakich pracowników Rafineria w Gdańsku potrzebuje przez cały rok na zakładzie? Czym zajmuje się aparatowy – operator instalacji rafineryjnych? Jakimi kwalifikacjami charakteryzują się aparatowi? Odpowiedzi w audycji „Głos Pracownika-Zawodowcy” Iwona Wysocka szukała z Mariuszem Pacaną, dyrektorem ds. produkcji w Rafinerii Gdańskiej.

Biznes

Operator instalacji rafineryjnych (aparatowy) to stanowisko dla osób zainteresowanych nowymi technologiami, produkcją i obszarem mechanicznym. Pracownik na tym stanowisku sprawuje opiekę nad procesami zachodzącymi w naszej rafinerii, ma dostęp do najnowszych rozwiązań i technologii stosowanych w przemyśle.

Nauka, ciągły rozwój i osiąganie kolejnych poziomów wiedzy z różnych obszarów instalacji sprawia, że jesteś w stanie precyzyjnie określić źródło ewentualnych usterek i na co dzień doskonalisz proces wykorzystując swoją wiedzę.

Stanowisko Operatora daje świetną perspektywę osobom, które chcą się rozwijać – ścieżka awansu jest jasno opisana na każdym z zakładów produkcyjnych. Poznając tajniki pracy w rafinerii zaczyna się od stanowiska Operatora (Aparatowego), kolejne szczeble to aparatowy instalacji, sterowniczy, aparatowy procesu, mistrz – przed Tobą perspektywa rozwoju, tempo rozwoju należy do Ciebie.

Ponadto praca na tym stanowisku jest bezpieczna i stabilna. Pracownik dostaje harmonogram pracy z góry na cały rok. W Rafinerii pracownicy na tym stanowisku pracują w systemie podstawowym trzyzmianowym w pięciobrygadowej organizacji pracy (ruch 5-brygadowy), to znaczy, pracę po 8 godzin przez 6 dni i kolejno 4 dni wolne.

Ponadto, osoba, która stanie się częścią naszej firmy będzie miała możliwość korzystania z bezpłatnego autobusu zmianowego, opieki medycznej funduszu inwestycyjnego opłacanego przez pracodawcę oraz dofinansowania do urlopu również wypoczynku dzieci.

Zakres obowiązków to przede wszystkim:

Wymagania:

Na jakie zarobki może liczyć przedstawiany pracownik (bez doświadczenia, średnia zarobków, doświadczony pracownik) oraz benefity? (opcjonalnie)

1. Operator instalacji rafineryjnych (Aparatowy): 6050,00 na start, po 3 m-cach pierwszy egzamin wstępny – po zaliczeniu +300  jasna ścieżka kariery  - egzaminy certyfikacyjne średnio raz w roku- za każdy egzamin średnio +500 zł.

2. Inżynier (ds. bezpieczeństwa funkcjonalnego): przedział wynagrodzenia 8-18 tyś w zależności od doświadczenia, wiedzy i stażu.

Zachęcamy do odwiedzenia strony kariera na rafineriagdanska.pl

Biuro Komunikacji
Rafineria Gdańska Sp. z o.o.