
Jakich pracowników Rafineria w Gdańsku potrzebuje przez cały rok na zakładzie? Czym zajmuje się aparatowy – operator instalacji rafineryjnych? Jakimi kwalifikacjami charakteryzują się aparatowi? Odpowiedzi w audycji „Głos Pracownika-Zawodowcy” Iwona Wysocka szukała z Mariuszem Pacaną, dyrektorem ds. produkcji w Rafinerii Gdańskiej.
Operator instalacji rafineryjnych (aparatowy) to stanowisko dla osób zainteresowanych nowymi technologiami, produkcją i obszarem mechanicznym. Pracownik na tym stanowisku sprawuje opiekę nad procesami zachodzącymi w naszej rafinerii, ma dostęp do najnowszych rozwiązań i technologii stosowanych w przemyśle.
Nauka, ciągły rozwój i osiąganie kolejnych poziomów wiedzy z różnych obszarów instalacji sprawia, że jesteś w stanie precyzyjnie określić źródło ewentualnych usterek i na co dzień doskonalisz proces wykorzystując swoją wiedzę.
Stanowisko Operatora daje świetną perspektywę osobom, które chcą się rozwijać – ścieżka awansu jest jasno opisana na każdym z zakładów produkcyjnych. Poznając tajniki pracy w rafinerii zaczyna się od stanowiska Operatora (Aparatowego), kolejne szczeble to aparatowy instalacji, sterowniczy, aparatowy procesu, mistrz – przed Tobą perspektywa rozwoju, tempo rozwoju należy do Ciebie.
Ponadto praca na tym stanowisku jest bezpieczna i stabilna. Pracownik dostaje harmonogram pracy z góry na cały rok. W Rafinerii pracownicy na tym stanowisku pracują w systemie podstawowym trzyzmianowym w pięciobrygadowej organizacji pracy (ruch 5-brygadowy), to znaczy, pracę po 8 godzin przez 6 dni i kolejno 4 dni wolne.
Ponadto, osoba, która stanie się częścią naszej firmy będzie miała możliwość korzystania z bezpłatnego autobusu zmianowego, opieki medycznej funduszu inwestycyjnego opłacanego przez pracodawcę oraz dofinansowania do urlopu również wypoczynku dzieci.
Zakres obowiązków to przede wszystkim:
- kontrola i obsługa urządzeń instalacji produkcyjnych
- nadzór nad przebiegiem procesów technologicznych
- utrzymanie porządku i bezpieczeństwa na stanowisku pracy
- aktywny udział w procesie szkolenia i zdawanie egzaminów stanowiskowych
Wymagania:
- min. wykształcenie średnie techniczne: chemia, mechanika,
- stan zdrowia umożliwiający pracę w systemie zmianowym oraz brak ograniczeń do pracy na wysokości
- wiedza z zakresu chemii i mechaniki
- umiejętność pracy zespołowej, odporność na stres, sumienność, samodyscyplina, chęć nauki
- praca w systemie 3 zmianowym 5-cio brygadowym (dwie zmiany 6-14.00, dwie zmiany 14-22.00, dwie 22-6.00, cztery dni wolnego). Grafik znany na cały rok z góry
Na jakie zarobki może liczyć przedstawiany pracownik (bez doświadczenia, średnia zarobków, doświadczony pracownik) oraz benefity? (opcjonalnie)
1. Operator instalacji rafineryjnych (Aparatowy): 6050,00 na start, po 3 m-cach pierwszy egzamin wstępny – po zaliczeniu +300 jasna ścieżka kariery - egzaminy certyfikacyjne średnio raz w roku- za każdy egzamin średnio +500 zł.
2. Inżynier (ds. bezpieczeństwa funkcjonalnego): przedział wynagrodzenia 8-18 tyś w zależności od doświadczenia, wiedzy i stażu.
Zachęcamy do odwiedzenia strony kariera na rafineriagdanska.pl
Biuro Komunikacji
Rafineria Gdańska Sp. z o.o.