logo

W Rafinerii Gdańskiej, gdzie rocznie przerabia się ponad 10 mln ton ropy, ważne zadania realizuje operator instalacji rafineryjnej, który kontroluje skomplikowaną infrastrukturę. Czym dokładnie zajmuje się aparatowy? Co zrobić, by aplikować na to stanowisko i dołączyć do załogi?

Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Wykorzystując najnowsze rozwiązania i dostępne w przemyśle rafineryjnym technologie, aparatowy kontroluje instalacje i procesy, które w nich zachodzą. To stanowisko, od którego rozpoczyna się "przygodę" z rafinerią. Ścieżka kariery jest tu jasno określona, a pracownicy mogą podnosić swoje kompetencje.

Szczeble kariery
Jeśli ktoś chciałby podjąć pracę w Rafinerii Gdańskiej, rozpocznie ją właśnie od tego stanowiska - mówi Michał Zajda, operator procesu. - Dzięki zdobytemu doświadczeniu, odpowiedniemu przeszkoleniu i zdaniu kolejnych egzaminów można zostać sterowniczym, starszym sterowniczym i aparatowym procesu. Najwyższym stopniem jest stanowisko majstra. Na tej drodze wzrasta odpowiedzialność, ale też zyskujemy wyższe wynagrodzenie.

Jakie wymagania stawia się kandydatom na to stanowisko? Praca aparatowego na pewno jest intensywna - poza odpowiedzialnością, wymagana jest sprawność fizyczna. Pracownik nie może mieć lęku wysokości - niektóre instalacje Rafinerii Gdańskiej pną się w górę nawet na 40 metrów.

Praca zespołowa
Jest jeszcze jeden istotny aspekt - aparatowy jest częścią grupy, dlatego tak istotna jest umiejętność pracy w zespole i współtworzenie dobrej atmosfery - często niezbędna jest pomoc kolegów i ścisła współpraca.

Nie tylko wynagrodzenie
Rafineria Gdańska zapewnia swoim pracownikom nagrody specjalne, premie motywacyjne oraz premię roczną - mówi Marta Skwira, HR Business Partner. - W całości finansowany jest udział w szkoleniach, konferencjach branżowych w Polsce i za granicą. Do tego oferujemy jednorazową wypłatę w ramach "Wczasów pod gruszą", finansujemy też wypoczynek dzieci.

Zainstaluj się w Rafinerii. Do aplikowania na stanowisko „Aparatowy”: Wejdź w link

Materiał dostępny pod linkiem Rafineria Gdańska oferuje zatrudnienie na stanowisku aparatowego. Kolejny odcinek naszego cyklu "Chcę tu pracować" | Dziennik Bałtycki (dziennikbaltycki.pl)

Biuro Komunikacji
Rafineria Gdańska Sp. z o.o.