logo

Rafineria Gdańska jako jedna z największych firm na Pomorzu dołączyła do XI edycji kampanii "Kręć kilometry dla Gdańska". Kampania rozpoczęła się 1 września i będzie trwać do 30 listopada bieżącego roku. 

CSR

Pracownicy Rafinerii Gdańskiej już od wielu lat angażują się w tą inicjatywę, chętnie dojeżdżając na jednośladzie do pracy lub na uczelnię. Dbając o zdrowie i lepsze samopoczucie, mogą również wygrać atrakcyjne nagrody. Wszystkie zrealizowane kilometry w ramach tegorocznej, 11. edycji kampanii społecznej pod nazwą „Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska”, jak co roku, będą przeliczane na punkty, a dla tych, którzy zdobędą ich najwięcej czeka wiele nagród. Ideą kampanii jest „kręcenie” kilometrów na rowerze, ale również na innych środkach tranportu, m. in. na hulajnodze, deskorolce i rolkach, a następnie zbieranie za nie punktów. W tym roku, organizatorzy przygotowali sporo zmian, m. in. w zasadach punktacji.

Po raz czwarty konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich, studentów oraz pracowników lokalnych firm na terenie Trójmiasta. Mogą wziąć w nim udział osoby, które ukończyły 16 lat. Podobnie jak w poprzednich edycjach główną inicjatywą kampanii jest promocja zdrowego stylu życia, ciągłe motywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze, w chłodniejszych jesiennych miesiącach, a także zachęcenie pracodawców do aktywnego wpierania tej prozdrowotnej i ekologicznej formy transportu oraz transportowego wykorzystywania m. in. roweru jak i innych rodzajów mikromobilności w mieście, w drodze do pracy i szkoły.

- Jest wiele korzyści, wynikających z zaangażowania naszych pracowników do aktywności fizycznej, w tym jazdy na rowerze. Oprócz korzyści zdrowotnych, dodatkową motywacją są atrakcyjne nagrody. W zeszłym roku, Rafineria Gdańska zdobyła I miejsce. To ogromny sukces ponieważ w rywalizacji wzięły udział aż 443 firmy, 39 szkół, 9 uczelni i mieszkańcy wszystkich gdańskich dzielnic, którym razem udało się zrealizować ponad 2,5 mln kilometrów. - mówi Angelica Pegani, Szef Biura Komunikacji i Rzecznik Prasowy Rafineria Gdańska Sp. z o.o.

Celem kampanii jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz inspirowanie do wykorzystywania roweru i innych form mobilności, jako jeden ze środków transportu w podróżach do pracy czy na uczelnię.

Kampania ma charakter indywidualny, ale można rywalizować ze sobą także zespołowo w podgrupach, przyłączając się do nich na poziomie szkoły czy firmy, aby powalczyć o tytuł najbardziej rowerowej szkoły średniej czy najbardziej rowerowej firmy w Gdańsku. Jak zaznaczają organizatorzy, należy pamiętać, że uczestnik może dołączyć tylko do jednego zespołu, w jednej z wybranych kategorii zespołowych:

Zasadami kampanii „Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska” są między innymi:

W aplikacji znajdzie się bieżący ranking przejazdów danej szkoły z przeliczeniem punktów na jednego uczestnika.
Pełny regulamin gry jest dostępny na stronie www.grarowerowa.pl
Nagrodami w kampanii „Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska” były w zeszłej edycji między innymi:

Przed rozpoczęciem kampanii, i w jej trakcie, od 30 sierpnia do 15 listopada, dwa razy w tygodniu przy drogach rowerowych w Gdańsku, będą stały namioty promujące grę. Dla aktywnych uczestników, przyjeżdżających na rowerach, hulajnogach czy rolkach będą czekały rozgrzewające niespodzianki. Informacje o kampanii były szeroko dystrybuowane na stronie internetowej oraz w grupie „Kręć kilometry dla Gdańska” na platformie Facebook.

Pełny regulamin gry znajduje się na stronie www.grarowerowa.com.
Organizatorem i sponsorem nagród jest Miasto Gdańsk.
Partnerami gry są: Activy, Gdańska Organizacja Turystyczna i Gdański Ośrodek Sportu.
Sponsorami nagród dodatkowych są: Kross, Wysepka, Tysar, Muzeum Gdańska, Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”, Loft bike, Stacja Food Hall, Montownia food hall, 100cznia.

Czytaj więcej na: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/XI-edycja-Rowerem-do-pracy-i-szkoly-Krec-kilometry-dla-Gdanska,a,248349

Biuro Komunikacji
Rafineria Gdańska Sp. z o.o.

Udostępnij