logo

W marcu przedstawiciele Aramco i Rafinerii Gdańskiej spotkali się na „General Excellence Meeting” w Gdańsku, który miał na celu podzielenie się najlepszymi „dobrymi praktykami” z obu firm. 

Biznes

Na spotkaniu obecny był Fawwaz Al Nawwab słynący ze swojego +25 doświadczenia w obszarze doskonalenia obszarów rafinerii w Aramco oraz poszczególni przedstawiciele kilku kluczowych obszarów z Rafinerii Gdańskiej oraz PKN ORLEN. 

W spotkaniu uczestniczyła delegacja Aramco: Fawwaz Al Nawwab, Wiceprezes ds. Global Manufacturing Excellence (GME), Ali Al Mousa, Dyrektor ds. Affiliate Manufacturing Excellence, Faisal Jamhoor, Dyrektor ds. Global Manufacturing Support, Hamad Mehthel, Manager ds. Projects and T&I Shared Services, Muslat Shalawi, Manager ds. Global Manufacturing Support Department, Majid Al Qutaim, Portfolio & Advisory Coordinator Affiliate Manufacturing Excellence oraz Meshal Al. Shammari, JV Manager.

Na zdjęciu Fawwaz Al Nawwab, Adrian Szkudlarski (Fot. T. Dyczko).Na zdjęciu (od lewej) Fawwaz Al Nawwab, Adrian Szkudlarski (Fot. T. Dyczko/Rafineria Gdańska).

Goście z PKN ORLEN: Krzysztof Nowicki, Członek Zarządu ds. Produkcji I Optymalizacji, Dariusz Kruk, Dyrektor Wykonawczy ds. Operacji oraz Rafał Trzebiński, Dyrektor Wykonawczy ds. Produkcji Petrochemicznej, PKN ORLEN.Zarząd Rafinerii Gdańskiej oraz dyrektorzy oraz C-1 Executives, w tym: Adrian Szkudlarski, Prezes Zarządu, Mohammed Al Hindas, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych oraz Cezary Godziuk, Członek Zarządu.

- Aramco posiada obecnie największą ilość aktywów downstream w swoim portfelu na świecie, które stale rosną, a Rafineria Gdańska stała się właśnie częścią naszego rozbudowanego portfolio. Rafineria w Gdańsku jest dla nas bardzo ważna, ponieważ jest strategicznie zlokalizowana na rozwijającym się rynku w Europie i korzystnie wpisuje się w strategię Aramco Downstream. Głównym celem naszej wizyty w rafinerii było poznanie kluczowych obszarów współpracy, podzielenie się najlepszymi praktykami produkcyjnymi i poznać potencjalne synergie tworzenia wartości – powiedział Fawwaz Al Nawwab, wiceprezes Global Manufacturing Excellence (GME), Aramco.

- Spotykamy się dzisiaj jako partnerzy niedawno powstałej spółki joint venture z Aramco, która jest kamieniem milowym w historii Rafinerii Gdańskiej, biorąc pod uwagę wielkość i reputację Aramco na światowym rynku energetycznym. Dzisiejsze spotkanie jest początkiem ciągłych pogłębionych dyskusji nad tym, jak osiągnąć doskonałość w naszych działaniach i uwolnić potencjał tworzenia wartości. Jestem przekonany, że te dyskusje przyniosą pozytywne rezultaty w przyszłości dla naszego wspólnego przedsięwzięcia. – powiedział Krzysztof Nowicki, Członek Zarządu ds. Produkcji i Optymalizacji, PKN ORLEN.

- Dzisiejsze spotkanie z przedstawicielami Aramco Global Manufacturing Excellence jest rozpoczęciem współpracy z Aramco po staniu się oficjalnym współ-właścicielem rafinerii w Gdańsku. Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz nawiązanie współpracy w celu pozyskania najlepszych praktyk, które niewątpliwie wnosi Aramco ze względu na swoje globalne portfolio oraz reputację światowego lidera na rynku energii. Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie tych synergii, które zaowocują wzrostem kompetencji naszych pracowników i tworzeniem wartości dla naszych właścicieli. – podkreślił Adrian Szkudlarski, Prezes Zarządu Rafinerii Gdańskiej Sp. z o.o.

Udostępnij